| Max Working Temperature | Up To 200°C |
|---|---|
| Density | 4.8-5.2 G/cm3 |
| Transport Package | Acording To Your Requirments |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
|---|---|
| Quantity Per Carton | 720pcs |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Processing | Wet Molding |
|---|---|
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Type | Permanent |
| Max bedrijfstemperatuur | 250°C |
|---|---|
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Dikte | 4,8-5,2 G/cm3 |
| Modelnr | Algemeen modelnummer |
| Max werktemperatuur | Tot 200 ° C |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Feature | Strong Magnet |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Grade | JC-Y3939/JC-Y4041 |
| Raw Material | NdFeB+PPS |
| Curie -temperatuur | 450 ° C |
|---|---|
| Concurrentie voordeel | Bestand tegen hoge temperaturen |
| Dikte | 4,9 g/cm³ |
| Magnetiseringsrichting | Axiaal |
| Maat | (R51,8 mm-r43,1 mm) × 39,0 mm |
| Oorsprong | Sichuan, China (Vasteland), |
|---|---|
| Intrinsieke dwang | 240-280 KA/m |
| Standaard | ISO9001/ROHS/ |
| Magnetisch energieproduct | 27-30 KJ/m3 |
| Applicatie | Motoren, luidsprekers, magnetische scheiders |
| Handelsmerk | Gezamenlijk-Mag |
|---|---|
| Modelnr | Algemeen modelnummer |
| Applicatie | Motoren, luidsprekers, sensoren, magnetische scheiders, enz. |
| Max bedrijfstemperatuur | 250°C |
| Werktemperatuur | 250 ℃ |
| Size | (R51.8mm-r43.1mm)×39.0mm |
|---|---|
| Type | Permanent |
| Package Size | 340mm×255mm×75mm |
| Competitive Advantage | High Temperature Resistance |
| Coercivity | 235-275 KA/m |
| Werktemperatuur | 250 ℃ |
|---|---|
| Transportpakket | Volgens uw vereisten |
| Dikte | 4,8-5,2 G/cm3 |
| Modelnr | Algemeen modelnummer |
| Dimensie | Zoals aangepast |