| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
|---|---|
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Port | Shanghai, China |
| Magnetization | Multi-Poles |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Curie Temperature | 450°C |
| Port | Shanghai, China |
| Size | (R75mm-r75mm)×44mm |
| Applications | Motors, Sensors, Loudspeakers, Magnetic Separators |
| Corrosion Resistance | High |
|---|---|
| Magnetic Strength | High |
| Temperature Resistance | High |
| Cost | Low |
| Flux Density | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Magnetiseringsrichting | Axiaal |
|---|---|
| Tolerantie | +/- 0,05 mm |
| Standaard | ISO9001/ROHS/ |
| Pakketgrootte | 340 mm × 255 mm × 75 mm |
| Dikte | 4,9 g/cm³ |
| Application | Universal Motor |
|---|---|
| Color | Dark Gray To Black |
| Remanence (Br) | 0.3 - 0.45 T |
| Type | Anisotropic Sintered Magnet |
| Standard | ISO9001/ROHS/ |
| Type | Permanent |
|---|---|
| Composition | Anisotropic Strontium Ferrite |
| Coercivity | ≥ 1500 Oe |
| Port | Shanghai, China |
| Maximumenergyproduct | 2.0 - 4.0 MGOe |
| Vervoerpakket | Aangepaste Kartons en Pallets |
|---|---|
| Specificatie | ISO/TS16949 |
| Handelsmerk | Joint-Mag |
| oorsprong | Sichuan, China |
| Modelnummer | L014 |
| Productnaam | Permanente Ferrietmagneet |
|---|---|
| Vervoerpakket | Kartonnen houten pallet |
| Handelsmerk | Gezamenlijk-MAG, gezamenlijk-Mag |
| oorsprong | Sichuan, China (vasteland), |
| Materiaal | SrO·6Fe2O3 |
| Maximale bedrijfstemperatuur | Hoog |
|---|---|
| Fluxdichtheid | Hoog |
| Remanence | Hoog |
| Intrinsieke dwang | Hoog |
| Materiaal | Ferriet |