| Vervoerpakket | Aangepaste Kartons en Pallets |
|---|---|
| Specificatie | ISO/TS16949 |
| Handelsmerk | Joint-Mag |
| Oorsprong | Sichuan, China |
| toepassing | Motormagneet, Industriële Magneet |
| Vervoerpakket | Aangepaste Kartons en Pallets |
|---|---|
| Specificatie | ISO/TS16949 |
| Handelsmerk | Joint-Mag |
| Vorm | Volgens uw vereisten |
| Productnaam | De ceramische Tegel van de Ferriet Epoxymagneet |
| Magnetization | Multi-Poles |
|---|---|
| Grade | JC-Y3939/JC-Y4041 |
| Feature | Strong Magnet |
| Shape | Customizable (e.g., Ring, Block, Arc) |
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Temperature Resistance | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Material | Ferrite |
| Magnetic Strength | High |
|---|---|
| Temperature Resistance | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Material | Ferrite |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Experts | We Have Many Professional Experts |
|---|---|
| Applications | Motors, Speakers, Sensors |
| Hcj | 395 KA/m |
| Remanence | 3.8 KGs |
| Density | 4.8 G/cm³ |
| Energieproduct | Hoog |
|---|---|
| Intrinsieke dwang | Hoog |
| Maximale bedrijfstemperatuur | Hoog |
| Fluxdichtheid | Hoog |
| Materiaal | Ferriet |
| Magnetic Strength | High |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Color | Black |
| Container Capacity | 345pcs |
| Tolerance | 0.05mm |
| Processing Technology | Wet Molding |
|---|---|
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |
| Tolerance | 0.05mm |
| Resistance | High Electrical Resistivity |
| Trademark | JOINT-MAG, Joint-Mag |
| Tolerance | 0.05mm |
|---|---|
| Container Capacity | 345pcs |
| Type | Permanent Ferrite Magnet |
| Remanence | 0.3 - 0.45 Tesla |
| Transport Package | Customized Cartons And Pallets |