| Productnaam | Permanente Ferriet Ceramische Magneet |
|---|---|
| Vervoerpakket | Aangepaste Kartons en Pallets |
| Specificatie | ISO/TS16949 |
| Handelsmerk | Joint-Mag |
| oorsprong | Sichuan, China |
| Naam | Ferriet Ring Magnet |
|---|---|
| Vervoerpakket | Kartonnen houten pallet |
| Certificering | RoHS, ISO9001 |
| Handelsmerk | Jointmag |
| Type | Permanent |
| Cost | Low |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Energy Product | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Corrosion Resistance | High |
| Remanence | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
|---|---|
| Coercivity | High |
| Flux Density | High |
| Magnetic Strength | High |
| Energy Product | High |
| Temperature Resistance | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Magnetic Strength | High |
| Flux Density | High |
| Energy Product | High |
| Remanence | High |
|---|---|
| Maximum Operating Temperature | High |
| Intrinsic Coercivity | High |
| Coercivity | High |
| Magnetic Strength | High |
| Corrosion Resistance | 3600 |
|---|---|
| Cost | Low |
| Remanence | High |
| Temperature Resistance | High |
| Flux Density | High |
| Dikte | 4,9 g/cm³ |
|---|---|
| Intrinsieke dwang | 240-280 KA/m |
| Maat | (R51,8 mm-r43,1 mm) × 39,0 mm |
| Tolerantie | +/- 0,05 mm |
| Magnetisch energieproduct | 27-30 KJ/m3 |
| Trademark | Joint-mag |
|---|---|
| Max Working Temperature | Up To 200°C |
| Max Operating Temperature | 250°C |
| Working Temperature | 250℃ |
| Model No | General Model Number |